BETONARME TİP EVSEL ATIKSU ARITMA SİSTEMLERİ
SU ARITMA SİSTEMLERİ / EVSEL ATIKSU ARITMA SİSTEMLERİ

Belediyeler, Oteller, Tatil Köyleri, Siteler ve Fabrikalardan kaynaklanan evsel atıksuların arıtılması için kalıcı ve sorunsuz tesisler kuruyoruz.

Anahtar teslimi kurulan tesislerin test çalışmaları yapılmakta ve çalıştığı labotratuar çalışmalarıyla kanıtlanmaktadır. Tesisler teslim edilmeden önce kullanıcı personeli sahada ve teorik olarak bir dizi eğitime tabi tutularak bilgilendirilmektedir. Bilgilendirme sonucu başarılı personele sertifikaları verilir.

   

Kullandığımız biyolojik arıtma yöntemleri dizayn edilen nüfus büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle beraber, yaygın olarak; konvansiyonel havalandırma, uzatmalı havalandırma ve kontakt stabilizasyon prosesleri uygulanmaktadır. Bunların yanında, gerekli hallerde, biyofilm prosesleri ve anaerobik arıtma prosesleri de tercih edilebilmektedir.

Tesislerimiz dizayn edilirken Dünya devletlerinde kabul gören U.S.EPA (Environmental Protection Agency), DIN, AWWA (Water Works Assosiation), WHO (World Health Organization) gibi kuruluşların normları esas alınmaktadır.

   

Tesislerin üstü isteğe bağlı olarak değişik amaçlarla kullanılabilmektedir. Alan sıkıntısı olan yerlerde tesislerin üzeri yerşil alan, otopark, spor tesisi gezinti alanı, tenis kortu gibi amaçlarla değerlendirilebilmektedir.

Arıtma tesislerinden çıkan arıtılmış sular yeşil alanların sulanmasında, rezervuarlarda, saha yıkamada  vb. yerlerde kullanılır.

Tesis üniteleri yüksek debilerde betonarme, düşük debilerde isteğe bağlı olarak, taşınabilir prefabrik çelik şeklinde  imal edilmektedir.

   

ECOGUARDâ  Üniteleri evsel atıksuların arıtılmasında kullanılan kompakt bir atıksu arıtma sistemidir. Üniteler 600 kişilik eşdeğer nüfusa kadar tek parça, daha büyük nüfuslar için parçalı olarak imal edilmektedir (Boyut tablosu ilgili bölümde verilmiştir). Üniteler TSEK belgesine sahiptir ve tüm küçük ve orta ölçekli yerleşim yerlerine uyarlanabilir.