İnşaat işleri

Şirketimizin ana faaliyet konularından birisi, havuzların inşaası ve komple kullanıma hazır duruma getirilmesidir. Hafriyat, inşaat, izolasyon, seramik kaplama, sert zeminler ve mekanik ekipmanlar dahil olmak üzere anahtar teslimi yüzme havuzları kurmaktayız.
Yurdun her bölgesinde hizmet veren kuruluşumuzun ana prensibi kalıcı tesisler kurmak ve koşulsuz müşteri memnuniyetidir
Yapılan havuzlarda şekil sınırlaması yoktur. Kullanıcı istekleri göz önüne alınarak en uygun geometrik şekiller seçilir. Konvensiyonel betonarme uygulamaların yanı sıra, prefabrik uygulamalar da sunmaktayız.

Hafriyat sonrası sıkıştırılan zemine blokaj serilerek tekrar sıkıştırılır. Sıkışmış zemin üzerine blokaj ve grobeton uygulaması yapılır. Havuz ve diğer yardımcı yapıların (makine dairesi, denge deposu, galeriler, sosyal tesisler vb.) yerleri tepit edilerek betonerme yapı aşamasına başlanır.

İnşaat derzlerinde su tutucu bantların veya diğer teknolojik ürünlerin kullanılması, yüksek dozajlı ve uygun granülometride malzeme kullanılarak beton dökülmesi, betonarme betonuna su geçirimsizlik katkısı ilavesi, beton dökerken vibratör kullanılması, tüm duvar ve savak betonlarının tek seferde dökülmesi gibi detaylara özen gösterilir.

Su yapıları teknik yapım yönetmeliklerine göre tüm tahkikleri yapılarak inşaa edilen havuz çanağı, genellikle çimento esaslı çift kompenantlı su yalıtım malzemeleriyle izole edilir. İzolasyon, betonarme yüzeyin üzerine uygulanmaktadır. İzolasyonu tamamlanan havuzlar son kaplama öncesi su ile doldurulur. Böylece havuza hem yük uygulanır, hem de sızdırmazlık testine tabi tutulur. Seramik kaplama uygulaması yapılmadan önce, betonarme yüzey yalıtımlı şap ile düzeltilir.

Kullanılan yüzey kaplama malzemesi özelliğine bağlı olarak farklı izolasyon malzemeleri de kullanılabilmektedir. Seramik ve mozaik uygulamaları ile Beadcrete uygulamalarında genellikle çimento esaslı çift kompenantlı yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.


Polyliner ürünü hem izolasyon malzemesi olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda nihai havuz kaplama ürünü olarak da kullanılır. Yüksek mukavemete ve %400 elastikiyete sahiptir. Beton, ahşap, metal vb. yüzeylere uygulanabilir. Beton yüzeylere uygulaması epoksi astar üzerine püskürtülerek kullanılır. Polyliner ürünü hakkında daha geniş bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.


Yüzey kaplama ürünü olarak kullanılabilen Beadcrete ürünü, reflektif cam boncuk kürelerinin agrega içerisine gömülmesiyle oluşturulur. Oluşturulan yüzeyler ışık altında büyülü bir ortama dönüşür. Patentli bir ürün olan Beadcrete yüzey kaplamaları ile ilgiyi ayrıntılı bilgiyi www.beadcrete-tr.com adresinde bulabilrsiniz.

Kaplama malzemesi olarak liner da kullanılmaktadır. Ancak, ilk yatırım maliyetinin uygun olmasına karşın işletme masrafları fazladır.
Havuz taşma kanalları; özel üretilen kanal profilleriyle veya seramik kaplama yapılarak oluşturulur. Izgara altında özel üretilmiş profiller kullanılır.

Havuz çevresi peyzaj projelerine uygun olarak sert zemin kaplamalarıyla bitirilir. Kaplama malzemesi olarak ıslak mekanlarda kullanılan ve kaymayan ürünler kullanılır.

Bu ürünler antislip seramikler olabildiği gibi, traverten, doğal taşlar, dökme beton, işlenmiş ahşap veya suni malzemeler de kullanılabilir. Sert zemin kaplama malzemelerinin seçiminde, kullanım amacı ve bölgenin iklim koşulları ile estetik unsurlar etkili olur. Havuz kenarlarında veya diğer özellikli alanlara uygulanan Stencil uygulaması pratik ve estetik özellikleri olan bir üründür. Stencil uygulaması havuz kenarı betonları dökülürken oluşturulan bir uygulamadır. Beton üzerine özel desenler verilerek oluşturulan uygulama ile ilgili ayrıntılı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.

Havuzunuzun bitmiş şekli ne kadar şık ve estetik görünümlü olursa olsun, havuz çanağı problemli olursa; tekniğine uygun yapılmaz ise kısa sürede problemlerle karşılaşılacaktır. Havuzun en önemli kısmı sızdırmaz ve dayanıklı bir betonarme yapıdır. Kaplama ve diğer estetik unsurlar havuzunuzu tamamlayacaktır
Şirketimiz uygulama konuları ile ilgili ISO 9001 sertifikasına sahiptir.